Skip to content

Wózki spacerowe Opinie – Wózki trójkołowe i wielofunkcyjne

Dziś pora zająć się innymi modelami wózków spacerowych – tymi, które składają się w sposób inny niż parasolka. Dla osób, które niekoniecznie chcą maksymalnie oszczędzać miejsce, które znajdą w przyszłości trochę przestrzeni na szafie, albo w piwnicy, albo zamierzają swój wózek po okresie użytkowania, sprzedać lub podarować dalej, argument o niewielkiej ilości miejsca zajmowanego przez wózki spacerowe parasolki blednie i przestaje razić w oczy podczas poszukiwania wózka bis – po odsunięciu gondoli w cień.

Kiedyś nadchodzi czas, że trzeba odstawić gondolę w cień...

W ostatnim odcinku „rozważań” na temat wyboru wózka spacerowego opisywaliśmy kilka modeli „parasolek”. Dziś przyszedł czas na kilka słów na temat „za i przeciw” dotyczących wózków spacerowych składanych w inny sposób.

Po pierwsze – wśród spacerówek składanych w inny sposób znajdziemy m.in. wózki spacerowe trójkołowe. Amatorzy wózków z trzema kółkami cenią sobie zwrotność wózka oraz zachowanie „pojazdu” na wertepach. Nie da się ukryć, że trójkołowa spacerówka, na przykład Quinny Speedi SX, to wózek idealny dla osób aktywnych – jest lekki (stelaż alu), zwrotny, a dzięki bogatemu wyposażeniu, łatwy w obsłudze oraz pełen interesujących rozwiązań. Spacerówka typu Quinny nie różni się podstawowym wyposażeniem od dobrych parasolek. Ponieważ jest to jednak wózek „z górnej półki”, w wyposażeniu znajdziemy m.in. wygodny hamulec ręczny, pełną regulację siedzenia oraz wygodne siedzisko dla dziecka.

Quinny Speedi SX

Trzeba przyznać, że spacerówka Quinny Speedi SX prezentuje się bardzo elegancko. Wśród zalet tego wózka, który znajdziemy w sklepie w cenie około 1000 zł, należy wymienić także możliwość adaptacji stelaża do potrzeb wózka z gondolą lub z fotelikiem samochodowym. W ten sposób spacerówka Quinny Speedi SX może stać się pełnoprawnym wózkiem wielofunkcyjnym, którego stelaż pasuje do gondoli Quinny Dreami oraz fotelika Maxi-Cosi.

Wśród innych wózków spacerowych oferujących możliwość podpięcia gondoli, należy wymienić takie modele, jak Emmaljunga Nitro City (cena około 2000 zł) lub Concord Fusion (około 1600 zł) lub X-lander XA (około 1100 zł). Oba modele różnią się od Quinny właśnie ilością kółek. Entuzjastów trzech kół trudno namówić do wózków z czterema kółkami i odwrotnie. Jeśli jest Ci jednak obojętna liczba kółek, zwróć uwagę także na inne modele.

Concord Fusion daje wiele możliwości

Już na pierwszy rzut oka w prezentowanym tu modelu Concord Fusion,widać wysokiej jakości materiału w modnych kolorach. Elegancko prezentuje się także kształt wózka, a spacerówka zapewnia wiele miejsca każdemu dziecku – także temu nieco już większemu. Widok przechylającej się na boki parasolki należy mieć na względzie wybierając wózek na wyprawę. Spacerówką Concord można z luzem wybrać się w podróż po lesie! Naturalnie, szczególną zaletą tego wózka, jest niska waga, związana z użyciem stopu aluminium do wykonania stelażu, ergonomiczna rączka z regulacją wysokości (przydaje się ojcom), płynna regulacja siedziska oraz amortyzacja wszystkich kół. Nie da się ukryć, że klekoczący wózek jest źródłem prawdziwej frustracji dla wszystkich rodziców. Wystarczy sobie wyobrazić – czy ja wyspałabym się w takim siedzisku? Jeśli Ty sobie tego nie wyobrażasz, pomyśl o wygodzie dziecka!

Dzisiejszy przegląd prezentujący wózki spacerowe zakończymy na polskich modelach. Myśląc nieco o oszczędnościach, można wybrać jako spacerówka np. wózki Coneco Traper lub Baby Design Mini. Podobnie, jak w przypadku parasolek, tańsze wózki spacerowe są pozbawione tzw. „bajerów” w postaci dodatkowych przycisków, hamulców, płynnych regulacji oparcia, a co najistotniejsze, nie umożliwiają wykorzystania stelażu do innych celów. To typowa spacerówka dla osób, które chcą mieć z jakiejkolwiek przyczyny dwa wózki. Czasem mamy już w domu stary wózek z gondolą, czasem może się także okazać, że wózek wielofunkcyjny nie mieści się do bagażnika i trzeba go przewozić na siedzeniu samochodu. Okazuje się zatem, że mniejsza spacerówka będzie doskonałym wózkiem „wyjazdowym”.

Baby Design Mini to lekki wózek, który ma wszystko to, co spacerówka mieć powinna. Zdecydowanie nie imponuje rozmiarami – co oznacza, że dla większych dzieci może być już ciut za mały. Wózek nie oferuje praktycznie żadnych elementów dodatkowych, poza osłoną na nóżki. Wydaje się, że na wertepy lepszy będzie wózek z pompowanymi kołami, gdyż lane koła wózka Baby Design Mini (dostępny za ok. 270 zł) mogą trochę nas i nasze dziecko wytrząść.

Coneco Traper

Z kolei wózek Coneco Traper, który można dostać za około 370 zł, oferuje już nieco wyższy standard wykończenia niż poprzednik. Można powiedzieć, że spacerówka Traper to miniatura Coneco Toledo – wózka wielofunkcyjnego z pompowanymi kołami. Jest to wózek na stelażu metalowym, jednak jego waga (ok. 10 kg) nie powinna nas odstraszyć. Sporą zaletą wózka jest duży kosz pod siedziskiem oraz wygodny przycisk umożliwiający szybkie składanie wózka. Przystępna cena sprawia, że Coneco to całkiem dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają alternatywy dla parasolki.

PS: Dodam tu jeszcze parę słów od siebie:

Samochód z bagażnikiem za małym na wózek wielofunkcyjny

Nie bez przyczyny zaczynamy od wózków spacerowych i piszemy o rozmiarach bagażnika. Zamiast pożyczać wózek od znajomych, warto mieć własny pojazd, który będzie można swobodnie zabrać do lasu. Jeśli nie masz kombi lub vana, tylko zwykły samochód klasy B – typu VW Polo, Seat Ibiza, Citroen C3, Opel Corsa, Peugeot 207 lub Renault Clio, wózek wielofunkcyjny może się nie zmieścić do bagażnika. W naszym przypadku, Ibiza nie była w stanie przewieźć wózka Coneco Toledo (nomen-omen – być może do przewozu tego wózka potrzebny był Seat Toledo). Doskonałym rozwiązaniem okazała się spacerówka Coneco Traper, która idealnie mieści się z tyłu i pozwala na załadowanie większej liczby przedmiotów. Parasolki – choć na pierwszy rzut oka zajmują mniej miejsca, są często dłuższe, a to może sprawiać problemy w transporcie.

 

 

 

 

Podobne posty

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Required

Required

Optional